آشنایی با راهکارهاي افزايش طول عمر باتري گوشي

افزايش عمر باتري گوشي با رعايت چند قانون اساسي امکان‌پذير است. براي افزايش طول عمر باتري و شارژدهي بيشتر موبايل کافي‌ست مواردي را که در ادامه ذکر مي‌کنيم، انجام دهيد تا ديگر نگران خالي شدن باتري گوشي خود نباشيد!
اسرار بسياري در مورد نوع رفتار ما با تلفن هاي هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها براي افزايش طول عمر باتري آنها وجود دارد. معمول‌ترين مورد، شارژ کامل گوشي در صورت خالي شدن باتري، از 0 درصد تا 100 درصد است. علاوه بر اين، شايد شنيده باشيد که باتري‌ها يک حافظه مخصوص دارند و «هرگز» نبايد سلول‌ها را به ميزاني کم شارژ کرد.
اگر بيش از يک سال از يک گوشي استفاده کرده باشيد، احتمالا متوجه کاهش عمر باتري گجت خود نسبت به روز اول آن شده‌ايد. بعد از 2 سال، باتري بسياري از گوشي‌ها به‌سختي تا يک روز دوام مي‌آورند. بعد از سه سال استفاده، شايد باتري موردنظر مشکلاتي را براي عملکرد گوشي ايجاد کند.
متأسفانه، با گذر زمان عمر باتري هم کاهش مي‌يابد و اين يک موضوع اجتناب‌ناپذير محسوب مي‌شود. با اين حال، با انجام کارهاي خاص، مي‌توانيد عمر باتري و در نتيجه گجت خود را افزايش دهيد. اگر به دنبال روش صحيح شارژ گوشي هستيد، در ادامه به تفصيل در اين مورد صحبت مي‌کنيم؛ کارهايي که انجام آن‌ها در نهايت منجر به افزايش عمر باتري گوشي مي‌شود.
تنها چيزي که جلوي اندرويد را مي‌گيرد عمر باتري است. براي همين، مردم هميشه دنبال جواب سوال‌هايي مثل اين‌ها مي‌گردند: «چطور مي‌توان عمر باتري گوشي را افزايش داد؟»، «بهترين راه براي افزايش عمر باتري»، و «چگونه مصرف باتري گوشي اندرويدي را کاهش دهيم؟». با توجه به محدوديت‌هاي شکلي و وزني، خيلي سخت مي‌توان با تکنولوژي‌هاي فعلي قدرت بيشتري در اين باتري‌ها گنجاند. براي همين، يک راه اين است که براي بهبود عملکرد باتري در سمت نرم‌افزاري گوشي جستجو کنيم.

دفعات شارژ بالا بهتر از شارژهاي طولاني

 به جاي اين‌که دو روز از گوشي استفاده کنيد و شارژ را از 100 به صفر و از صفر به 100 برسانيد، در دفعات بيشتر باتري را شارژ کنيد. به عنوان مثال وضعيت باتري را از 30 درصد به 60 درصد برسانيد يا از 45 تا 79 درصد شارژ کنيد. جالب است بدانيد که حالت ايده‌آل باتري تقريبا بين 40 تا 50 درصد است و اگر دقت داشته باشيد معمولا باتري گوشي‌